Haber

SMA’dan Çınar için fırına konulan bağış kumbarasını çaldı

MUĞLA’nın Bodrum ilçesinde 2 yaşındaki SMA hastası Çınar Çakan için fırına konan bağış kutusu çalındı. Hırsızlık anı ise iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

14 Ocak günü saat 00.05’te Bitez Mahallesi Gavaklısarnıç Caddesi üzerindeki fırına gelen şahıs, çalışanların dikkatini dağıttıktan sonra SMA hastası Çakan’ın kasasının üzerine konulan bağış kumbarasını kasasına atarak çaldı. ceket cebi. Şüpheli daha sonra fırının tuvaletine girdi. Burada, içindeki parayı aldıktan sonra bağış kumbarasını çöp kutusuna atan zanlı, fırından çıktı. Fırın çalışanları, bağış kumbarasının yerinde olmadığını görünce güvenlik kamerası görüntülerini görünce hırsızlığı fark etti. Çalınan bağış kumbarası, tuvaletin çöp kutusunda kırık halde bulundu. Fırının işletmecisi Umut Özdemir, polise şikayette bulunduklarını söyledi.

Hırsızlıktan duydukları üzüntüyü dile getiren Özdemir, “Saat 00:05’te bir kişi müşteri gibi gelip ürünü istiyor. Ancak aldığı ürünün ısıtılmasını talep ediyor. Arkadaşımız ürünü atmak için arkasını dönünce. fırın, kasadaki bağış kumbarasını çalıyor tuvaletteki parayı aldıktan sonra somurtkan bir şekilde dışarı çıkıp gidiyor. gerekli yerlere başvurumuzu yaptık bağış kutusunu çalan kişiyi istiyoruz bir an önce yakalanması ve hak ettiği cezayı alması.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu