Haber

Oğuzhan Uğur hakkında başlatılan soruşturmaya Şahan Gökbakar’dan tepki

Şahan Gökbakar, Maraş’taki depremlerin ardından bölgeye yardım için çalışan Oğuzhan Uğur hakkında ‘halka yanıltıcı bilgi yayma’ hatasından başlatılan soruşturmaya tepki gösterdi. Gökbakar, “Bu ülkede iyiliğe çalışırsanız mutlaka bir takım kötüleri rahatsız edersiniz. Oğuzhan ve çevresindekiler sadece iyilik için çabaladılar” dedi.

Gökbakar, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Bu memlekette hayır için çabalarsan, muhakkak bazı kötülükleri gücendirirsin. Oğuzhan ve çevresindekiler sadece iyiliği denediler. On binlerce ölümün sorumluları tam olarak belli olmazken Oğuzhan, ‘1 yanlış bilgi tweet’i nedeniyle bugün adliye koridorlarında! Pes etmek!”

Ne oldu?

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Maraş Pazarcık’ta meydana gelen iki sarsıntının ardından Kumçatı Köyü’ndeki baraj ve Hatay Yarseli Barajı duvarının çatladığını sosyal medyada paylaşan kişiler hakkında soruşturma başlattı. Hesap sahibi Oğuzhan Uğur hakkında, ‘BaBala TV’ adlı sosyal medya hesabının depremzedeler arasında endişe ve paniğe neden olduğu iddiasıyla savcılık, ‘kamuya açık bir şekilde yanıltıcı bilgi yaymak’ suçundan re’sen soruşturma başlattı. bu tarafa ilan verilmesi ve dolayısıyla arama kurtarma çalışmalarında aksamalar yaşandı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu