Haber

Çocuklarını öldürüp eşini yaralayan Ukraynalı: Nasıl yaptım bilmiyorum

Antalya’nın Alanya ilçesinde 2 çocuğunu öldüren ve eşini yaralayan Ukraynalı Oleksiy Oleksiyovych Navrotsky (38), “bir akrabanın soyunu öldürmek ve öldürmeye teşebbüs” suçlamasıyla yargılandığı davada ikinci kez hakim karşısına çıkarıldı. akraba”, 2 ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası. Navrotsky, duruşmada “Bunu nasıl yaptığımı bilmiyorum,” dedi.

Ukrayna’daki savaştan kaçan Oleksiy Oleksiyovych Navrotsky ve eşi Yulia Navrotska, geçen yıl 21 Mayıs’ta Alanya’nın Saray Mahallesi Güzelyalı Caddesi’nde kaldıkları apart otelin odasında tartışmıştı. Tartışmanın büyümesi üzerine Oleksiy Oleksiyovych Navrotsky, karısı Yulia Navrotska, kızı Tetiana (6) ve oğlu Kirl’e (4) bıçakla saldırdı. Yulia Navrotska kolundan yaralanırken, kızı ve oğlu hayatını kaybetti. Gözaltına alınan Oleksiy Oleksiyovych Navrotsky, ‘kasten öldürme’ suçundan tutuklanarak Alanya L Tipi Kapalı Cezaevi’ne konuldu. İki kardeşin cenazeleri uçakla ülkelerine gönderilirken, Yulia Navrotska tedavisinin ardından hastaneden ayrıldı. Oleksiy Oleksiyovych Navrotsky’nin Rusya’nın Ukrayna’ya savaş ilan etmesi üzerine ilk olarak İtalya’ya gittiği, geçen yıl Mart ayında ailesiyle birlikte Alanya’ya geldiği ve apartmana yerleştiği öğrenildi. Navrotsky, eski bir Kharkiv milletvekiliydi, savaş öncesi Harkov şehrinde üniversitede öğretim görevlisiydi ve ekonomiDersi verdiği söylendi.

Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada, oğlu Kirl ve kızı Tetiana’yı boğazlarından bıçaklayarak öldüren Oleksiy Navrotsky, “öldürmek ve yaralamak” suçundan ikinci kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıyla hakim karşısına çıktı. soyundan bir akrabayı öldürmeye teşebbüs”. Alanya L Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunan Navrotsky, duruşmaya SEGBİS ile katıldı. Navrotsky’nin tercümanı ve avukatı da hazır bulundu. Tercüman aracılığıyla Navrotsky’ye olay gününü hatırlayıp hatırlamadığı soruldu. Navrotsky, olayı hatırlamadığını öne sürerek, “Nasıl yaptığımı bilmiyorum” dedi.

Adli Tıp Kurumu raporunda sanığın akıl sağlığının yerinde olduğunun tespit edilmesi üzerine mahkeme heyeti, eksik evrakların tamamlanmasına ve tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı 28 Nisan’a erteledi.

tonyahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu